Cviky na břicho

Posilovací stroje na břicho

Posilovací stroje na břicho vám dnes nabízejí na každém rohu. Které ale opravdu fungují? To bohužel zjistíte až po jejich vyzkoušení. Naštěstí ale existuje internet, kde najdete spoustu recenzí. Pojďme se tedy podívat, co deklarují výrobci, a jaké mají zkušenosti s hubnutím pomocí posilovacích strojů a pomůcek na tvarování břišních svalů lidé kteří je opravdu vyzkoušeli:

Posilovací kolečko

Oblíbený a dnes již tradiční přístroj na posílení břišního svalstva je takzvané „posilovací kolečko“. Cviky s posilovacím kolečkem patří sice k těm obtížnějším, ale procvičí prakticky celé tělo. Kromě svalů břicha formuje také paže, nohy, ruce, ramena a záda. Cvičení spočívá v posouvání kolečka do co možná největší vzdálenosti od vás - poté jedete s posilovacím kolečkem opět zpátky, směrem k tělu. V eshopech se setkáte s různými typy tohoto přístroje. Obvykle se rozlišují na dvě skupiny: jednoduché a dvojité. Kola mívají také různé průměry. Moderní typy posilovacích koleček se skládají z formovaného protiskluzového plastového disku a ocelové trubky s rukojetí. Je tedy dobré zaměřit svou pozornost právě na ně, protože nekvalitní kolečka končí často rozbitá v koši. Cvičit s posilovacím kolečkem lze vestoje i vkleče. Výhodou této pomůcky je její nízká pořizovací cena a především to, že podle recenzí a osobních zkušeností opravdu funguje.

Pás na hubnutí Vibrabelt

Jednou z pomůcek na hubnutí břicha je vibrační pás Vibrabelt. Ten podle výrobce využívá revoluční technologii, díky které snadno spálíte nadbytečné tuky, odstraníte celulitidu a zformujete svaly na břiše. To vše z pohodlí domova při vašich oblíbených činnostech, jako je například sledování televize nebo práce na počítači. Vibrační pás rovněž příjemně masíruje oblast břicha a zad, čímž přináší úlevu a relaxaci. Jeho používání má pozitivní vztah na krevní oběh. Přitom prý stačí používat tento přístroj pouze několik minut denně. Vibrabelt má líbivý sportovní ergonomický tvar a umožňuje nastavení pěti stupňů intenzity a směru rotace - pohodlně pomocí jednoduchého ovladače. Vibrační pás mohou používat i obézní jedinci, neboť jeho délka je 130 cm a jednoduše se upevňuje na tělo pomocí suchých zipů. Osobní zkušenosti s používáním Vibrabeltu však prozrazují, že ne všichni jsou s ním spokojeni. Často se v diskuzích setkáte s názorem, že hubnutí pomocí vibračního pásu má velmi malý nebo dokonce vůbec žádný efekt. Místo slibovaného zhubnutí a vytvarování břicha, přinesla aplikace přístroje těmto lidem pouze bolesti svalů a zarudnutí kůže.

Posilovací lavice

Cviky na posilovací lavici jsou nejosvědčenějším způsobem jak zpevnit břicho. Navíc nejde o jednostranně zaměřenou cvičební pomůcku. Kromě zpevnění svalů na břiše využijete posilovací lavici i k procvičení jiných částí těla či k silovému tréninku. Posilovací lavice lze rozdělit do pěti skupin: Tou první jsou posilovací lavice na břicho. Při cvičení na nich je důležitá optimální technika a provedení jednotlivých cviků. Často se břišní svaly procvičují nesprávně, což vede k přetížení jiných svalových skupin. U lepších modelů má lavice polohovatelný sklon a lze je jednoduše složit.

Druhou skupinou jsou posilovací lavice na bench press. K těm patří i stojan na velké činky. Posilovací lavice by měla být vždy posuvná a pro pohodlné cvičení je podstatná i šířka stojanu na činku. Kvalitní posilovací lavice však již jsou výškově i šířkově nastavitelné. Třetí skupina je určena pro cvičení s činkami pomocí jedné ruky. Tyto posilovací lavice jsou základní součástí každé domácí posilovny. Můžete na nich provádět desítky různých cviků na posílení celého těla. Oproti cvičení s velkou činkou je zde volný pohyb paží (šetrný ke kloubům), který zároveň umožňuje větší rozsah pohybu. Jako doplňky k této lavici si můžete pořídit kopač nebo bicepsovou opěrku, čímž lze dosáhnout vyššího počtu cviků. Posilovací lavice pro jednoručky jsou k dostání také ve skládací variantě. Setkáte se také s typy určenými pro posílení zad, kterým se také říká vzpřimovače nebo hyperextenze. Lepší modely mají polohovače sklonu nebo opěrek nohou. Tyto lavice jsou ideální pomůckou pro osoby se sedavým zaměstnáním. Najdete však i modely s kladkou - v tomto případě se jedná o kombinaci lavice, stojanu, horní a dolní kladky. Menší modely jsou určeny pro lidi s nižší hmotností, ale větší se stojanovou konstrukcí poskytují při cvičení již skutečný komfort.

Vibrační masážní stroj Vibrogym

Vibrační posilovací stroje Vibrogym přenáší vibrace do svalů, čímž je nutí reflexivně stahovat. Cvičení na nich nenamáhá svaly ani klouby, ale dochází při něm ke zlepšení krevního oběhu a posílení metabolismu a lymfatického systému. Pravidelným cvičením na Vibrogymu efektivně hubnete a zabráníte i celulitidě. Vhodné jsou rovněž jako prevence osteoporózy.

Posilovací a masážní stroj AB Perfect

Posilovací stroj AB Perfect obsahuje pět pohyblivých válců umístěných v jeho zadní opěrce. Nabízí také tři nastavitelné stupně na procvičování břicha. AB Perfect má oproti jiným tu výhodu, že se zaměřuje na všechny typy břišních svalů - spodní, horní, střední i boční. Díky ocelové konstrukci je stroj odolný a snadno přemístitelný. Po použití se dá jednoduchým způsobem složit. AB Perfect vám při cvičení podpírá záda a krk, což umožňuje ještě kvalitnější provedení cviků.

Cviky na břicho
(1236 hlasů, průměr 9.2 z 10)
TOPlist